Популярные темы

Для Украины заказывают 100 БТР Rosomak для Украины

Дата: 02 апреля 2023 в 01:14


Для Украины заказывают 100 БТР Rosomak для Украины
Стоковые изображения от Depositphotos

Для Збройних cил України закуплять 100 бронетранспортерів Rosomak. Відповідне замовлення отримає оборонна промисловість Польщі. Про це сьогодні повідомив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, пише Мілітарний.

За його словами, закупівлю цих бронемашин для України спільно оплатять Євросоюз і Сполучені Штати.

«Українська армія закупить у нас 100 Rosomak, які виробляються в Семяновіце-Шльонському. Rosomak – це топові бронетранспортери. Ця покупка буде оплачена за гроші ЄС і США», – повідомив Моравецький.

Про це він заявив під час відвідин заводу Zakładach Rosomak S.A., що спеціалізується на виробництві бронетехніки і входить у польську державну компанію Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ).

«Вчора я отримав замовлення від прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на 100 бронетранспортерів Rosomak», – сказав Матеуш Моравецький.

Він також додав, що сьогодні Україна є оплотом свободи.

Rosomak з колісною формулою 8×8 – ліцензійний варіант фінської колісної бронемашини Patria AMV, що виробляється в Польщі як у версії БМП так і БТР, відповідно до контракту від грудня 2002 року.

Бронетранспортером керує екіпаж із трьох осіб, а десантне відділення у кормовій частині машини розраховане на вісім бійців. Десантники залишають БТР через кормові двері або верхні люки. Бронювання корпусу бронетранспортера захищає від куль калібру 14,5 мм спереду та 7,62 – з боків. Машина розганяється до швидкості 100 км/год і може долати водні перешкоди зі швидкістю до 10 км/год.

На базі БТР Rosomak розроблено кілька варіантів різного призначення, які надходять на озброєння польського війська.

Читайте также: США могут выделить Украине новый пакет военной помощи почти на 3 миллиарда долларов

По сообщению сайта FootBoom

Поделитесь новостью с друзьями