Популярные темы

Игорь Цыганик: «Не понимаю, почему в сборную Украины вызвали Шевченко, а не Волынца»

Дата: 23 марта 2023 в 16:44


Игорь Цыганик:
Стоковые изображения от Depositphotos

Відомий журналіст Ігор Циганик поділилився думками про сьогоднішній контрольний матч збірної України проти Брентфорда.

– Що очікуєте від збірної України в цьому контрольному матчі? Які сюрпризи готує Ротань і що несподіваного можна від його збірної чекати?

— Та які можуть бути сюрпризи? У нас все зрозуміло і стартовий склад відомий. Просто треба дати можливість людям зігратися, тому що ті кадрові проблеми, які є… Виходять усі живі і намагаються битися. 

Я думаю, що в першому таймі ми побачимо той стартовий склад, який буде грати у матчі проти Англії. Дай бог, щоб усе обійшлося без травм, пацани трохи зігралися, зрозуміли, що там має бути, де та як. Можливо, тренерський штаб внесе вже перед грою якісь кадрові корективи, одну-дві може зробити Ротань.

А так, що можемо чекати? Ну, граємо і граємо. Краще б не грали, чесно кажучи. 

— Сама ідея змішаних товариських матчів клуб-збірна у наші часи нормальна? Цей спаринг може бути корисним?

— Ми живемо зараз в таких умовах, що у нас є зобов’язання перед спонсорами, ФІФА, УЄФА, наскільки я розумію, що ми повинні проводити в паузу певні матчі, щоб мати певний рейтинг. Це, як я розумію. Можливо, не рейтинг, але це є зобов’язання. 

Там і англійці наполягали на тому, щоб ми грали, бо у них Італія, а ми без матчу підходимо до них. Це для них теж може бути проблемою. А так вони побачать, хто у якому стані є, подивляться, проаналізують, проти кого їм грати. Для англійців цей поєдинок важливіший, ніж для нас, чесно кажучи.

— Що Ротань встигне зробити за цей час? Чи взагалі тренер може за такий період щось змінити в збірній?

— Що він може зробити? На даному етапі будь-який тренер, який би прийшов, не мав би часу. У Ротаня є певний період часу для того, щоб награти. Стартовий склад приблизно зрозумілий: 

Трубін, Матвієнко, Бондар. Можливо, тут Попов зіграє. Справа – Караваєв, зліва – Миколенко. Степаненко, Малиновський, Зінченко. Зліва – Мудрик, справа – Циганков. В атаці, думаю, Ротань виставить Яремчука з перших хвилин. 

Є у нас ще якісь варіанти? Думаю, що ні. Можливо, на заміну вийдуть Судаков і Довбик. А так особливих варіантів у Ротаня немає. Є ці футболісти і з ними треба дати результат, який зможе.

— Назвіть по одному гравцеві, який зайвий у цій збірній і якого дарма не викликали?

— Зайвого не буду називати, бо не можу вирішувати за тренера. Не розумію, чому викликали Шевченка, а не Волинця, тому що він викликався і стабільно грає, а Шевченко два роки поза грою. Можливо, тому що Ротань бачив у якому він стані в Олександрії. Проте це третій воротар збірної, не думаю, що до нього дійде. 

Не вистачає Ігнатенка. Я не зрозумів, чому його немає в основному списку.

— В чому бачите найбільші проблеми збірної України часів Ротаня?

— Найбільша проблема для будь-якого тренера – це низький рівень УПЛ. Футболісти не отримують конкурентності, яку вони отримували, коли у нас був яскравий та хороший чемпіонат. Зараз у нас що? Уявіть собі, що ми з Другої ліги у Лізі чемпіонів граємо проти англійців. Футболісти хороші, але прогрес у них, через брак конкуренції, відсутній, сповільнений. Це основна проблема. Треба робити ставку на тих футболістів, що грають за кордоном – і все.

— Чи є варіант, за яким Ротань зараз стане для національної збірної постійним тренером?

— Думаю, що немає такого варіанту. У нього є робота в клубі та збірній. Всі ми чекаємо і знаємо, що має прийти Ребров, — сказав Циганик.

По сообщению сайта FootBoom

Поделитесь новостью с друзьями