Популярные темы

Іван Федик: «Хочу, щоби «Рух» мав свій стиль»

Дата: 16 декабря 2020 в 18:04


Іван Федик:

Наставник «Руху» Іван Федик в коментарі пресслужбі УПЛ оцінив виступ команди в першому колі чемпіонату України.

— Іване Зіновійовичу, наскільки велике полегшення відчули в суботу й наскільки складним був тягар попередніх 12-ти ігор?

— Звичайно, я дуже радий, що нарешті вдалося виграти. Програвати нікому не подобається. Інше питання, що у нас і до цього матчу була серія з п’яти ігор, де ми, вважаю, показували хороший футбол.

— 2020-й для Вас — перший рік як самостійного головного тренера. Він умістив пандемічний карантин, частину сезону в Першій лізі, вихід в УПЛ і вкрай складний відрізок у Favbet Лізі. Як оціните цей період життя?

— Рік видався дуже складний, але не тільки для мене — для нас усіх. У суто футбольному плані найскладнішим моментом стало міжсезоння: щойно завершили Чемпіонат у Першій лізі, як одразу, без жодного перепочинку, почали виступати в УПЛ.

— Чесно кажучи, за наслідком дебютного матчу «Руху» в УПЛ (у Полтаві), особливо того відрізку, коли рахунок був 0:5, багатьом здалося, що львівську команду чекає незавидна доля…

— Повторюю: нам було особливо складно, бо сезон у Першому дивізіоні закінчився набагато пізніше, ніж у Favbet Лізі, тому ми просто не мали відпочинку. З «Ворсклою» на полі вийшли деякі футболісти, які підписали контракт із клубом буквально напередодні гри. І та поразка не була якимось особливим ударом — ані для мене, ні для гравців. То просто поразка, нуль очок.

— З того моменту в грі «жовто-чорних» змінилося багато чого. Зокрема, по-новому розкрилися деякі футболісти — насамперед Федорчук і Кухаревич. Валерій, можна сказати, переживає найкращий період кар’єри за багато років.

— Щодо Федорчука: він у нашій команді один із небагатьох по-справжньому досвідчених виконавців, на нього покладене велике завдання, з яким він упорається. Щодо молодших футболістів — скажу так: у нас їх багато, і вони ще багатьох здивують.

— Якщо розглянути Вашу працю за допомогою платформи Wyscout, не можна сформувати остаточного враження про те, який футбол у виконанні підопічних хочете бачити…

— Я хочу бачити гру, яка подобатиметься самим футболіста, глядачам і яка приноситиме результат. Хочу, щоби «Рух» мав свій стиль, аби підопічні грали у футбол. Аби досягти цього, треба багато працювати. Ми йдемо до мети маленькими кроками. Вважаю, наблизилися до неї хіба що на п’ять відсотків.

— Якого тренера сучасності сприймаєте як професійний орієнтир?

— Слідкую за багатьма фахівцями. Серед західних — згадаю Б’єлсу, Гасперіні, Клоппа…

— Що дала Вам багаторічна співпраця з Леонідом Кучуком?

— Леонід Станіславович, як і його співвітчизник Олег Георгійович Кононов, дали мені багато, насамперед — змогу рости й розвиватися. Якщо повернутися до попереднього запитання — подумайте, чого зміг досягти б умовний Гвардіола із клубом середини турнірної таблиці Favbet Ліги.

— Наприкінці літа Ваша команда переживала значну перебудову. Наскільки значні кадрові зміни слід чекати взимку? Також громадськість цікавиться візитом до Львова Артема Мілевського…

— Я склав план підготовки команди на зиму. Зараз почалася відпустка. Щодо Мілевського — бачив його в суботу на стадіоні…

Поделитесь новостью с друзьями