Новости в социальных сетях

Подпишитесь на нашу группу и читайте анонсы самых интересных новостей в любимой соцальной сети

ВКонтакте Одноклассники Facebook Twitter

Леонід Джужик: «Вважаю, що Київська область йде правильним футбольним шляхом»

Дата: 10 октября 2019 в 17:54 Категория: Новости спорта


Леонід Джужик:

Перший заступник Голови Київської обласної федерації футболу ( КОФФ), керівник Комітету дитячо-юнацького футболу засновник і президент ФК «Любомир» (Ставище) Леонід Джужик розповів про стан справ у дитячому, юнацькому і дорослому футболі Київщини, а також у своєму рідному клубі.

— Леоніде Петровичу, наприкінці вересня стартував новий сезон у дитячо-юнацькій футбольній лізі Київщини. У яких вікових категоріях проходять змагання? Скільки команд вийшло на старт?

-Дійсно, дитячо-юнацький футбольний сезон на Київщині розпочав свій новий відлік. Змагання проводяться у шести вікових категоріях: U-7, U-9, U-11, U-13, U-15, U-17. Зазначу, що найменшенькі – шести-семирічні хлопчики (U-7)– змагаються уперше. Турнір серед команд U-9 проходить у два етапи у восьми групах. Вісім кращих команд, тобто переможці груп, виходять у фінальну частину, де і визначаються призери. Також цього сезону у змаганнях беруть участь дівчата (вікові категорії U-11, U-13, U-15, U-17). Поки що дівочих команд небагато, але ми активно розвиваємо цей напрямок футболу. Всього на старт у дитячо-юнацькій футбольній лізі Київщини вийшло понад двісті команд різного віку.

— У чемпіонаті представлені всі райони області?

— Мені приємно констатувати, що цьогоріч у дитячо-юнацьких турнірах, які проводяться під егідою КОФФ , презентовані всі районні центри та міста обласного підпорядкування. Цьому посприяла Київська обласна програма розвитку фізичної культури та спорту «Київщина спортивна», у якій є розділ «Безкоштовне підвезення команд». Тобто перевезення дітей на футбольні матчі фінансується з обласного бюджету. Загалом у рамках виконання цієї програми за останні два роки у багатьох населених пунктах області були відкриті футбольні міні-поля зі штучним покриттям та майданчики з вуличними тренажерами. «Київщина спортивна» розрахована на 2017-2020 роки, закупівля обладнання фінансується коштом обласного бюджету, а встановлення – коштом місцевого бюджету.

— Хто обслуговує матчі дитячо-юнацьких турнірів? Чи не виникає проблем із суддівством?

— Поєдинки обслуговують арбітри КОФФ, а також місцеві судді. Всі команди задоволені рівнем суддівства. Серйозних претензій до арбітражу не виникає, упередженості з боку «людей у чорному» помічено не було. Сподіваюся, що так буде і у майбутньому.

— Які населені пункти на сьогодні є лідерами дитячо-юнацького футболу Київщини?

— Насамперед відзначу Вишгородський район. Яскравим його прикладом є ФК «Діназ», який вже багато років приділяє значну увагу підростаючому поколінню. Дитячо-юнацька академія «Діназу» щороку випускає молодих обдарованих футболістів. Закономірним і логічним вінцем цієї роботи став цьогорічний дебют дорослої команди «Діназ» у другій лізі чемпіонату України. Плідно працює також академія «Любомир» (Ставище), засновником і меценатом якої є я. Лише за останній час чотири гравці команди U-19 підписали професійні контракти. Добре поставлена робота з дітьми у Білій Церкві, Борисполі, Пісківці, Петропавлівський Борщагівці (доросла команда «Чайка» цього села виступає у другій лізі чемпіонату України).

— Чи володієте ви цифрою, яка кількість дітей на сьогоднішній день займається футболом у Київській області?

— Їх дуже багато. Лише у офіційних змаганнях участь бере три з половиною тисячі дітей. А скільки малечі грає у футбол просто у своє задоволення… Футбол – найпопулярніша гра у Київській області. Як і у всьому світі. Велику роль у популяризації футболу на Київщині відіграє фестиваль «Відкриті уроки футболу». Учасниками фестивалю є учні загальноосвітніх закладів тих населених пункту, де проходить футбольне дійство, та гості-сусіди. Окрім хлопчаків участь у цьому спортивному заході із великим задоволенням беруть дівчатка.

«Відкриті уроки футболу» завжди проводяться яскраво, хочемо, щоб ці миттєвості запам’яталися дітям на все життя. На всі команди -учасниці від Київської обласної федерації футболу очікують приємні подарунки — ігрові м’ячі, спортивний інвентар. Великий вклад у розвиток саме дитячого футболу йде від голови КОФФ Ярослава Москаленка. Цього року нам вдалося провести «Відкриті уроки футболу» у Ставищах, Сквирі, Володарці, Пірновому, у Києві на стадіоні ім.Баннікова. У планах був і Тетіїв, але погодні умови завадили його проведенню. І все ж, свято футболу завітає у цей регіон. Ми запланували «Відкриті уроки футболу» на 17 жовтня у селі Денихівка (Тетіївського району). Сподіваюся, що цього разу погода не завадить.

— Якщо говорити про дитячих тренерів. Скільки на сьогодні їх працює в області?

— За моєю інформацією ця цифра сягає понад 200 осіб.

— Перейдемо до справ ФК «Любомир» (Ставище). У яких турнірах цього сезону представлені дитячі і юнацькі команди клубу?

— В обласних змаганнях команди «Любомира» представлені в усіх вікових категоріях. Команди U-15 і U-17 виступають у восьмій групі чемпіонату України. Хлопці U-19 змагаються у другій групі першої ліги чемпіонату України та у вищій лізі чемпіонату Київської області.

— Назвіть вихованців «Любомира», які останнім часом поповнили ряди професійних клубів?

— Гравцями «Чайки» (Петропавлівська Борщагівка) стали Дмитро Мохначук та Антон Гришин. Олег Заїка та Олексій Ставничий уклали контракти із «Енергією» (Нова Каховка), Богдан Козій із «Облонню-Бровар-2» (Київ) Ельвін Валієв із «Колосом» U-19 (Ковалівка), Дмитро Широков з одним із словацьких клубів. Дмитра Касабуцький поповнив склад одного із найсильніших аматорських клубів України, дворазового чемпіона Київщини «Авангарду» (Бзів). Сергій Шишкін, який змагався у обласній вищій лізі з 16-річного віку, тепер виступатиме за «Рубікон-Вишневе» (Київ) у чемпіонаті України серед аматорів.

— Розкажіть про співпрацю ФК «Любомир» із Національним університететом біоресурсів і природокористува́ння України (НУБІП), який завжди славився своїми спортивними досягненнями?

— ФК «Любомир» уклав із НУБІП договір про співпрацю. Зокрема наші футболісти використовують для тренувань університетську базу. Також переглядаємо студентів-аграріїв, найздібніших запрошуємо до наших команд.

— Запитання до Вас, як до першого заступника голови Київської обласної федерації футболу . Підходить до завершення чемпіонат у вищій та першій лігах. Чи все з задуманого вдалося втілити? Ви задоволені організацією чемпіонату?

— На мою думку, все організовано дуже добре, все йде за планом. У чемпіонаті Київської області виступає велика кількість футболістів з іменем, колишні гравці національної збірної України. Не може не радувати й процес будівництва нових футбольних стадіонів, міні-футбольних майданчиків. Цього сезону чемпіонат Київської області як ніколи інтригуючий, переможець як у вищій, так і у першій лізі визначатиметься лише в останніх турах.

Читайте також: Чемпіонат Київської області. 21-й тур. Чемпіон зупинив сенсаційного фаворита

— А якщо говорити про недоліки…

— На мій погляд, суттєвих недоліків немає. Не чув, аби команди висловлювали якісь претензії чи своє обурення організацією та проведенням чемпіонату.

— Чемпіонат Київської області подарував професійному футболу такі клуби – «Колос» (Ковалівка), «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка), «Діназ» (Вишгород). Які аматорські команди області незабаром можуть поповнити цей список?

— На сьогодні я не маю жодної інформації, що якась команда збирається на профіарену. ФК «Біла Церква» бере участь у аматорському чемпіонаті України. Не знаю, але можливо у плани білоцерківського клубу входить друга ліга чемпіонату України?

— І наостанок. Ваші побажання юним футболістам Київщини, тренерам, президентам аматорських клубів.

— Я вважаю, що Київська область йде правильним футбольним шляхом. Зокрема є підтримка дитячо-юнацького футболу з боку обласної влади, розуміння проблем. Тож бажаю всім любити футбол ще з більшим бажанням і натхненням.

По сообщению сайта FootBoom

Поделитесь новостью с друзьями