Популярные темы

Максим Хлань: «Моє серце належить «Карпатам» і я не розглядаю інші варіанти»

Дата: 12 марта 2019 в 20:34


Максим Хлань:

Коли у 2003-му наш герой з’явився на світ, то Папа Гуйє вже розпочав професійну кар’єру і готувався до переїзду із Сенегалу в Україну. Тоді ж, до прикладу, на професійному рівні вже виступав Артем Федецький, а нинішній наставник юнацької команди «Карпат» Роман Гнатів збирався закінчувати ігрову кар’єру.

Епоха гравців, народжених у 80-их, відходить у минуле. У заявці «Карпат» на сезон – близько трьох десятків футболістів, які народилися у новому тисячолітті. Однак наймолодший з них, Максим Хлань, лише у січні відсвяткував свій 16-й день народження. В заявках усіх команд УПЛ є тільки двоє його однолітків, однак Хлань – наймолодший футболіст, який виходив на поле у сезоні 2018/2019.

Взагалі історія нашого героя – не зовсім типова. Хлопець народився далеко за межами Львова, однак щиро зізнається, що зелено-білі кольори для нього є особливими. В інтерв’ю Інформаційному центру ФК «Карпати» Максим розповів про навчання у школі, адаптацію у Львові та роботу з Олегом Родіним.

– Максиме, у четвер ти дебютував у складі карпатівської команди U-19 в матчі проти «Динамо». Особливий момент?
– Я дуже хвилювався перед матчем. Розумів, що це мій перший поєдинок на професійному рівні і хотів провести його добре. На жаль, результат не може задовольняти – ми програли 1:2. Насправді враження незвичні і навіть трохи дивні. Хоча все, звичайно, дуже сподобалося.

– У такому віці найважливішими є підказки тренера та старших партнерів.
– Коли я виходив на заміну, то Роман Гнатів сказав: «Не хвилюйся і просто грай у свій футбол. У тебе все вдасться». Тільки-но я торкнувся м’яча і хвилювання відразу зникло. Було відчуття, ніби у себе вдома граю. Також мене підтримали хлопці, за що я їм вдячний.

– Тренування зі старшими партнерами сильно відрізняються від тих, до яких ти звик?
– Зараз я повністю адаптувався до швидкостей і тактичних вимог тренерського штабу. Перші тренування справді важко забути – жорсткість у боротьбі відчувалася та й у суперників було швидше мислення на полі.

– Через дебютний матч довелося пропустити школу?
– Так, я навчаюся у 10-му класі. Не буду вигадувати – вчуся зараз не на відмінно. Однак при кожній можливості намагаюся ходити до школи. Звичайно, на даний момент футбол витісняє школу на другий план, проте навчатися теж дуже важливо.

– Вже думав про ЗНО?
– Часу ще трохи маю, тому не хвилююся. Проте роздумував над тим, куди далі вступатиму і як здаватиму екзамен. Остаточно не вирішив, що робитиму, коли закінчу школу.

– Як виглядає твій розпорядок дня?
– Прокидаюся і йду до школи. Проводжу там два-три уроки і тоді починається перше тренування. Після цього їдемо на базу, де проводимо ще одне тренування. Крім того, на базі маємо хороший тренажерний зал та басейн, де також з користю проводимо час.

– Домашнє завдання хоча б інколи вдається зробити?
– (сміється) Зараз, переважно, ні. Раніше постійно робив. Крім того, чимало уваги приділяв своєму улюбленому предмету – географії.

– Ти народився у Житомирі. Як давно переїхав до Львова?
– У 12-річному віці. Спочатку я грав у київському «Динамо», а потім перебрався в «Карпати». Досить швидко адаптувався у Львові, пощастило з хорошими партнерами, тренером та класним керівником.

– Твій наставник Олег Родін – відомий у минулому футболіст «Карпат» та збірної СРСР.
– Олег Дмитрович дуже багато мені дав. Взяти хоча б до уваги його цінну пораду про один-два дотики. До приїзду у Львів я брав м’яч в ноги, опускав голову і летів у бік воріт. Це не зовсім правильно, тренер вчив мене помічати партнерів і вдосконалюватися. Мій прогрес – його заслуга. Мені в «Карпатах» дуже комфортно – навіть додому інколи їхати не хочеться (усміхається). Хоча перший рік був складним – хотілося повернутися до батьків. Зараз мене вже певною мірою можна назвати львів’янином.

– У Львові тобі було веселіше, адже в «Карпати» приїхав ще один житомирянин і збірник Микита Петрук.
– Це правда. Я потрапив сюди у 7-му класі, а Микита приїхав наступного року. До речі, в Житомирі ми грали за різні клуби, проте у Львові тісно товаришуємо.

– Ваш шлях чимось схожий на той, який пройшов Данило Сікан.
– У Данила був приблизно такий же початок, тільки він трохи старший за нас з Микитою. Ми колись жили в одному гуртожитку, хоча зараз не спілкуємося. Думаю, у нього своя дорога, а у нас – своя.

– В умовах футбольного полювання на талановитих хлопчаків доволі важко стабільно отримувати виклики в юнацьку збірну України і не бути при цьому футболістом «Шахтаря» чи «Динамо». Хоча свої сили у сусідньому Києві ти вже пробував.
– Мене дуже багато разів кликали інші команди. Моє серце належить «Карпатам» і я не розглядаю інші варіанти. Безперечно, мені хотілося б грати у європейському чемпіонаті, брати приклад з Роналду та Мессі. В «Карпатах», наприклад, мені найбільше подобається Мар’ян Швед. Він є прикладом для кожного молодого гравця «Карпат» і як патріот клубу, і як футболіст. Я б хотів піти тим же шляхом, втім для початку треба закріпитися в U-19 і проявити себе у збірній. Про жодні переходи не думаю. «Карпати» стали для мене сім’єю, я звик до цієї команди.

Поделитесь новостью с друзьями