Популярные темы

«Граніт» (Старі Бабани): на Уманщині з’явилася ще одна амбітна команда

Дата: 09 марта 2019 в 12:54Уманський район – лідер Черкащини футбольної. Вболівальникам, які цікавляться аматорським футболом, добре відомі такі команди, учасники чемпіонату області, як «УТК» (Паланка) – дворазовий чемпіон, «Базис» (Кочубіївка) – двічі бронзовий призер, «Ніка» (Родниківка). Додати до цього списку можемо й «Граніт» із півторатисячного села Старі Бабани, що на Уманщині. Це молода амбітна команда, яка стрімко прогресує. Торік «Граніт» здобув срібні медалі чемпіонату Уманського району. Існує велика ймовірність найближчими сезонами побачити старобабанських футболістів у чемпіонаті області.

Керівник клубу Володимир Бондаренко, який шістнадцять років є ще й основним голкіпером команди, розповів кореспонденту FootBoom про етапи становлення «Граніту» та подальшу перспективу.

— Володимире, яка у «Граніта» історія?

— «Граніт» був заснований у 1978 році, торік відсвяткували сорокарічний ювілей. Для прикладу, футбольні гранди Уманщини, які зараз є флагманами обласного футболу, створювалися набагато пізніше: «УТК» — у 2012 -му, «Базис» — у 2008-му.

— «Граніт» всі ці 40 років без перерв виступав у чемпіонаті району?

— Ні. На жаль, нам не вдалося пройти сорокарічну футбольну стежину «без сучка і задирки». Були періоди, коли команда через фінансові та організаційні проблеми припиняла своє існування. Потім «темні хмари» розсіювалися, їх змінювали «яскрава райдуга», і команда воскресла із попелу як фенікс. За 40 років «Граніт» пережив різні моменти.

— Які здобутки команди виокремите?

— Наш найвдаліший сезон датований 2004-им, коли «Граніт» став чемпіоном району. До речі, саме тоді, навчаючись в десятому класі, я і розпочав свої виступи за команду, разом із одноклубниками одягнув золоту медаль. Тих вражень словами не передати. Це треба відчути, пережити. Ось уже пішов шістнадцятий рік, як я захищаю останній рубіж «Граніту». З 2007-го року є керівником команди. Після чемпіонського сезону «Граніт» взяв у виступах паузу.

Останні три роки Старі Бабани стабільно представлені в обласному чемпіонаті. Минулий сезон команда провела на високому рівні, впродовж усього чемпіонату гравці демонстрували якісний футбол. Нам вдалося зібрати до купи всіх найсильніших місцевих футболістів, які раніше виступали за «Граніт».

— Чемпіоном Уманщини став «Ятрань-80», «Граніт» мав шанси поборотися за «золото»?

— Звичайно. Я вважаю, що кожна команда має шанси на успіх. Але якщо бути відвертим, то «Ятрань-80» виділялася поміж інших учасників. У команді зібрані легенди місцевого футболу: Олександр Казанюк (екс-«Дніпро» (Черкаси), ПФК «Олександрія» «Таврія» (Сімферополь), Сергій Рєпін (екс — ФК «Черкаси», ФК «Бершадь», «Олком» (Мелітополь), Володимир Щербина (екс-«Локомотив» (Сміла), «Олімпія АЕС» (Южноукраїнськ), Дмитро Казанюк, Руслан Лут. За «Ятрань-80» також залучалися Роман Потапов і Ібрагім Мунір, які є ключовими виконавцями у складі чемпіона області — «УТК».

«Ятрань-80» закономірно став чемпіоном району, а ми завоювали срібні медалі. Хоча наше відставання від «ятранців» склало лише одне очко. Ми з ними гідно боролися. Бронзові медалі завоювали футболісти «Фасаду -Покрівлі» (Умань), яких «Граніт» випередив на дев’ять залікових балів. Сподобалася мені і четверта команда чемпіонату — «Отаман-Д» (Маньківка), за яку виступають молоді місцеві футболісти.

— У складі «Граніту» переважає досвід чи молодість?

— У нас молодий колектив. Найдосвідченішим гравцем є 35-річний Олег Трофимов. Це універсальний футболіст, який відмінно може зіграти на будь-якій позиції. Ми використовували його у центрі захисту. Олега добре знають на Уманщині:свого часу він пограв за «Ікар» (Собківка), «Ятрань-Ікар» (Умань), «Ятрань» (Умань), «УТК -Ятрань» (Паланка), «Уманьфермаш«(Умань). Ще одним нашим лідером і моральним авторитетом є головний тренер Станіслав Прокопенко, який має досвід виступів на професійному рівні. У цієї людини є чому повчитися.

— Що зі спонсорами? Хто допомагає триматися на плаву?

— Це передусім мій давній товариш, уродженець Старих Бабанів, екс-футболіст «Граніту» Олексій Руденко. Нині він мешкає у Києві, успішно веде бізнес, очолюючи ТОВ «Технологічна паливна компанія». Якось зустрілися з ним, поговорили, і Олексій вирішив вкладати кошти у команду. Спонсорством назвати це важко, скоріше – меценатство. Є у «Граніті» і «німецький слід». Команді фінансову допомогу надає також Йоханн Венцль – бізнесмен із Німеччини, керівик ТОВ «Дукра Агро», яке займається на Черкащині провідними галузями сільського господарства – рослинництвом і тваринництвом.

— Як «Граніт» готується до сезону?

— Виступили на традиційному турнірі з футзалу «Soccer.biz.ua». Зіграли також у змаганнях на великому полі, які були приурочені до свята Масляної. У ньому взяли участь кращі команди відкритого чемпіонату Уманщини: «Базис», «Покрівля -Фасад» та «Отаман-Д» (Маньківка). «Граніт» поступившись маньківчанам (1:4) та обігравши «Покрівлю-Фасад» (3:0) посів на турнірі третє місце.

Футболісти поступово набирають ігровий тонус. У березні зіграємо ще в одному турнірі та проведемо ряд товариських матчів.

— Коли розпочинається чемпіонат району?

— Чемпіонат Уманщини завжди починається у травні. Так що у нас попереду ще два місяці підготовчого періоду.

— Чи суттєві зміни відбулися у складі «Граніту»?

— Селекційна робота – у розпалі. Перевіряємо на полі багатьох потенційних новачків з Уманського та сусідніх районів. Хто з них залишиться сказати важко, але нові футболісти будуть. Річ у тім, що ми понесли кадрові втрати: деякі гравці поїхали на заробітки за кордон, дехто пішов служити в ЗСУ. Тож на їхні місця повинні прийти нові люди. Добре, що залишається у «Граніті» Олег Трофимов, якого хотіли би бачити у своєму складі багато команд.

— Цього сезону «Граніт» спробує відібрати в «Ятрані-80» чемпіонський титул?

-Так. Завдання перед командою стоять найвищі – поборотися за чемпіонство та Кубок району. Зробити це буде нелегко, адже повторюсь — «Ятрань-80» команда дуже високого рівня. Тому «Граніт» повинен створити маленьке диво. І я в це вірю. Впевнений, що конкуренцію нам складуть й інші клуби — «Отаман-Д», «Покрівля -Фасад». Цікаве футбольне видовище очікує на вболівальників цьогоріч на Уманщині.

— Команди з Уманського району «УТК» (Паланка) та «Базис» (Кочубіївка) – на провідних ролях у чемпіонаті Черкащини. «Граніт» зможе повторити їхній шлях?

— Дійсно, «УТК» і «Базис» останніми сезонами зробили стрімкий ривок вгору. Сьогодні – це гранди обласного футболу. «Граніт» сміливо може брати з них приклад. Цього року наша команда планує вийти на обласну арену, заявимося на Кубок Черкаської області. Коли він стартує поки що не знаю. У подальшому – думатимемо і про участь у чемпіонаті області. У цьому житті все можливо . Можливо і «Граніт» повторить шлях «УТК» і «Базиса». А можливо сягнемо ще вище.

Поделитесь новостью с друзьями